• Wpisów: 11
  • Średnio co: 143 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 17:02
  • Licznik odwiedzin: 2 045 / 1723 dni
 
highwaytoheaven
 
Zielona herbata, czyli sposób na usunięcie z organizmu toksyn. Ma cudowny, delikatny smak i aromat. Najlepsza jest liściasta. Ja swoją kupuję w Carrefourze za 4zł/100g.

Jakie są właściwości zielonej herbaty?
`Wprowadza organizm w stan odprężenia i relaksacji.
`Zapobiega procesom kancerogennym.
`Pomaga w wydaleniu z organizmu toksyn i szkodliwych związków.
`Przyspiesza przemianę materii.
`Jest świetnym źródłem antyoksydantów.
`Obniża ciśnienie krwi.
`Działa przeciwzapalnie.

źródło: www.naturaherbaty.pl/

Jak parzyć taką herbatę? Łyżeczka herbaty liściastej na filiżankę, najlepiej z zaparzaczem. 3 minuty pod przykryciem powinny wystarczyć. Na każdym opakowaniu znajdziecie instrukcję co do optymalnej temperatury. Zwykle wynosi ona 70-80 stopni. Wbrew pozorom nie trzeba czekać wieki, by się napić tak parzonej herbaty. Ja się już przyzwyczaiłam - gotuję wodę, wlewam do kubka i czekając, aż przestygnie robię inne rzeczy.

Ale, Ale! Ma ona też swoje wady! Nie powinno się popijać zieloną herbatą leków (mogą nie działać one w prawidłowy sposób) i posiłków, ograniczyć do minimum spożywanie jej powinny kobiety karmiące i ciężarne. Poza tym, jak każda herbata czy kawa, powoduje ona przebarwienia zębów. Odpowiednia higiena jamy ustnej powinna jednak przywrócić harmonię. Plusy zdecydowanie przewyższają minusy.

Mam świadomość, że nie każdemu może odpowiadać smak zielonej herbaty. Można jednak po zaparzeniu dodać do niej plasterek cytryny, kawałek korzenia imbiru i miodu czy innych ulubionych dodatków.
a-cup-a-cup-of-tea-amazing-awesome-Favim.com-714542.jpg

Nie możesz dodać komentarza.