• Wpisów: 11
  • Średnio co: 147 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 17:02
  • Licznik odwiedzin: 2 150 / 1768 dni
 
highwaytoheaven
 
W zdrowym ciele zdrowy duch, tak mówi przysłowie. Szczera prawda! Bo o ile lepiej czujemy się, gdy nic nam nie dolega?

Na tym blogu będę głównie zamieszczać treści związane ze zdrowym trybem życia, dietetyką, pojawią się ciekawostki żywieniowe, czasem może przepisy lub lifestyle'owe drobnostki.

A kim ja jestem? Młodą dziewczyną, która ma za sobą czas diet, odchudzania się i eksperymentów na swoim ciele. Dziewczyną, która w końcu uświadomiła sobie, że ładne ciało to nie tylko tabele kalorii i ważenie się co tydzień, ale przede wszystkim racjonalne żywienie.

Dietetyką zainteresowałam się w liceum, gdy zaczęłam się odchudzać. Byłam strasznie zakompleksiona, moja tusza była jednym z tych kompleksów. Zaczęłam od chodzenia spać z lekkim ssaniem w żołądku. Lekki, małokaloryczny posiłek na 3 godziny przed snem (zwykle jabłko z bananem, serek wiejski lub jakieś warzywa). Potem zainteresowało mnie słowo kaloria, doszły analizy opakowań produktów i liczenie kalorii.
Co chciałam zrzucić - zrzuciłam i wkrótce mogłam zacząć cieszyć się tym, że mogę kupować ubrania nie 42, ale 38, mogłam cieszyć się zazdrosnymi spojrzeniami koleżanek i pokrzepiającymi słowami ze strony rodziny. Dobre nawyki żywieniowe (ograniczenie cukrów prostych, tłuszczów czy śmieciowego jedzenia i napojów) zostały, doszły niestety nowe obsesje. Porównywałam się do innych ludzi i pragnęłam kolejnych zmian, również sylwetki. Nadal nie podobało mi się w sobie wiele rzeczy. W końcu uświadomiłam sobie, że naturę nie do końca mogę zmienić. Zaczęłam pracować nie tyle nad swoim ciałem, co nad duszą - w moje życie wkroczyło pozytywne myślenie. Zaczęłam lepiej się ubierać, malować, mogłam w ten sposób odciągnąć swoją i innych uwagę od moich kompleksów. Teraz nie przeszkadzają mi one w ogóle - akceptuję siebie.

Pięć miesięcy temu drastycznie zmienił się mój tryb życia i rozkład dnia. Nie zawsze miałam czas i ochotę dopilnować tego, co jem, sięgałam po słodycze i słodkie napoje coraz częściej. Dość! Od miesiąca staram się je ograniczać. Wychodzi mi to całkiem nieźle.

Taki jest zamysł tego bloga: aby motywować siebie i innych do zdrowego trybu życia. Mam nadzieję, że mi się to uda.

Musimy pamiętać, że zdrowa dieta, odpowiednia dawka ruchu zapewni nam piękny wygląd. Piękną sylwetkę, skórę, włosy i paznokcie.

Nie możesz dodać komentarza.